Top

XIV. ročník - Medzinárodný turnaj 60+, 70+ vo štvorhre 2022

Vážení tenisoví nadšenci. Je tu september a to je priestor na organizovanie pravidelného medzinárodného tenisového turnaja vo štvorhre hráčov 60+ a 70+ u nás v Bánove. Tento rok sa uskutočnil už jeho XIV. ročník. V názve sa uvádza „Medzinárodný“ nakoľko sa na ňom pravidelne stretávame aj s našimi dlhoročnými priateľmi z blízkej Moravy. Tento rok sme sa bohužiaľ nemohli stretnúť, nakoľko v rovnakom termíne sa organizoval aj prestížny tenisový turnaj v TJ Sokol Bojkovice. I napriek ospravedlnenej absencii hráčov z Moravy sa podarilo zorganizovať štyri dvojice hráčov starších ako 70 rokov a päť dvojíc starších ako 60 rokov. V skupinách sa hralo systémom každý s každým v jednom sete. Kto zápasy sledoval určite potvrdí, že všetky zápasy boli vyrovnané, obzvlášť tie v skupine 70+. Hráči si nedarovali ani jednu výmenu. V skupine 70+ bez straty setu vyhrala dvojica Antalík/Mazúch avšak v Play-off nestačila na dvojicu Mrkvica/Otrožlík a tejto podľahla vo vyrovnanom boji 3:6. V kategórii mladších hráčov 60+, skupinovú časť nekompromisným skóre 25:9 vyhrala dvojica Andrašik/Jurík a potvrdila to aj víťazstvom v Play-off nad dvojicou Tanáč/Ščevlík P. Tretie miesta nakoniec obsadili v skupine 70+ hráči Hodrušský/Žigo a 60+ dvojica Ščevlík T./Kozár. Na záver boli všetci háči ocenení, za čo ďakujeme naším dlhoročným sponzorom Jurajovi a Eve Palanovím. Rovnako patrí poďakovanie aj Ľubošovi Václavovi, ktorý v pozícii rozhodcu v skupine 70+ dozrel na hladký priebeh všetkých zápasov. Poďakovanie patrí aj hlavnému koordinátorovi Tomášovi Ščevlíkovi a samozrejme nášmu kuchárovi, ktorý navaril lahodný guláš. V samom závere patrí poďakovanie všetkým hráčom ktorí prijali pozvanie na tohtoročný turnaj a dúfame, že sa minimálne v takejto zostave, tentokrát aj s našimi priateľmi z Moravy stretneme v roku 2023 na XV. ročníku. S poďakovaním TK Bánov